Adıyaman Mantar Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Adıyaman Mantar Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Adıyaman Mantar Çadırı

Adıyaman Mantar Çadırı

            İstiridye mantarı yetiştiriciliği son yıllarda üreticinin ve girişimcinin gözdesi olan bir iştir. Bu işin çok az girdi ile yapılması ve teknik anlamda bilinmesi gereken bazı noktalar öğrenildikten sonra kolay bir şekilde yapılabilmesi özellikle girişimcileri teşvik etmektedir. Kendi birikiminiz ile ya da devlet tarafından verilen hibeler ile yapabileceğiniz bu işte karlılık da oldukça yüksektir. Girişimciler için devlet eli ile ya da girişimcileri destekleyen bazı özel kurumların eli ile hibeler verilmektedir. Hibeler geri ödemesiz olarak kobilere verilen ve kullanıldığı alanlar da belirli olan desteklerdir. Bunların yanı sıra girişimci olmak isteyen kişilere ertelemeli ve faizsiz kredi verilmesi söz konusu olmaktadır.
 
Mantar Yetiştiriciliği İçin Gereken Altyapı

            Mantar yetiştiriciliği yapmayı düşünüyor ve elinizdeki birikim ile bunun yeterli olmayacağını düşünüyorsanız sizlere bu konuda hizmet veren aracı firmalar ile görüşebilirsiniz. İstiridye mantarı yetiştiriciliği ile de gerekli teknik bilgi ve hizmeti alabileceğiniz bu kurumlar genelde mantarın üretileceği alanı görerek sizlere yerinde bilgi vermektedir. İstiridye mantarı sabit bir ısı ve nem değerinde yetiştirilmesi gereken bir üründür.
 
            Bu şartların sağlanması ise ancak kapalı bir sistemde mümkün olur.  İstiridye mantarının yetiştirildiği bu alanlara mantar çadırı ya da mantarhane adı verilmektedir. Mantar çadırları her türlü iklim şartında mantarların iklimlendirme sayesinde sabit değerlerde yetiştirilebilmesini sağlar. Bu sebeple de Türkiye’nin her yerinde yetiştiricilik yapmak mümkündür. Hibe ve kredi destekleri için mantar kurulumu yapan firmalara danışabilirsiniz.

Adıyaman’da İstiridye Mantar Üretimi

            Adıyaman mantar çadırı kurmak istiyor ve burada istiridye mantarı yetiştirmeyi düşünüyorsanız gerekli altyapıyı oluşturmak için uzman firmalar ile görüşebilir ve şartlar üzerinde anlaşma sağladığınızda da çadırınızı anahtar teslim alabilirsiniz. Çadır içinde mantar üretimi için gerekli ekipmanlar, iklimlendirme ve nemlendirme sistemleri, mantar tohumu ile sardırılmış kompost ve gerekli diğer küçük ekipmanlar bulunmaktadır. Mantar üretiminin yapılacağı alanın büyüklüğüne bağlı olarak kurulan çadır büyüklüğü ve dolayısı ile içerisinde kullanılan ekipmanların sayısı da değişmektedir. Bu konular ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için firmanın saha yetkilileri ile görüşmeli ve gerekli ölçümleri yaptırarak çadırın büyüklüğüne de karar verebilirsiniz.
 
 
 
 
 
 

07 Kasım 2020
Adıyaman Mantar Çadırı için yorumlar kapalı
31 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN