Bartın Mantar Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Bartın Mantar Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Bartın Mantar Çadırı

Bartın Mantar Çadırı

            Yeni iş fikirleri arasında sıklıkla karşılaşın istiridye mantarı yetiştiriciliği çok kişi tarafından konuşulsa da aslında işin teknik detayları fazla bilinmemektedir. Hassas bir ürün olan istiridye mantarı, büyüme ve gelişme için su haricinde hemen hemen hiçbir besine ihtiyaç duymazken mantar yetiştirilen ortamın şartları çok önemlidir. İşin teknik boyutunda kalan bu şartlar genelde bu işi yapan ve yapmak isteyen kişilere de hizmet veren kurumlar tarafından iyi bilinmektedir. İstiridye mantarı çadır adı verilen kapalı alanlarda yetiştirilir. Bu çadırların en büyük özelliği dışarıdan sıcak ve soğuk hava geçirmeyecek şekilde yalıtılmış olmasıdır. Aynı zamanda çadırlarda mantara özel iklim şartlarını sağlayan klimalar ve havalandırma sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemler mantarın bulunduğu büyüme evresine göre ayarlanmakta ve gerekli durumlarda kesintisiz bir şekilde 24 saat çalışmaktadır.
 
Mantar Çadırı Nasıl Kurulur?

            Tüm bu özelliklere sahip olan aynı zamanda da sizin üretim kapasitenizi karşılayacak büyüklükte bir çadır kurmak bu işi hiç yapmamış kişiler için zor ve meşakkatli görünebilir. Ancak bu hizmeti veren firmalar sizin bölgenize gelerek gerekli incelemeleri yapmakta ve çadırınızı ihtiyaç duyabileceğiniz teknik ekipmanlar ile donatarak sizlere teslim etmektedir. Çadır içinde sadece klima ve havalandırma araçları değil aynı zamanda hedeflediğiniz üretim miktarına ulaşmanızı sağlayacak tohum ve kompost (tohumun besin ortamı) da bulunmaktadır. Tohumlar kompost içerisinde büyür ve gelişimini tamamlar. Sonrasında pin adı verilen küçük başçıkları vererek gelişme evresine girerler ve birkaç hafta içinde de hasat büyüklüğüne gelirler. Mantar çadırı kurulumu yapıldıktan sonra bu üretime hemen başlamanız ve kısa süre içinde de kara geçmeniz mümkündür.

Mantar Üretimi Nerede Yapılır?

            İstiridye mantarı yazımızın başında da anlatıldığı gibi kapalı ve özel iklimlendirilmiş ortamda yetiştiği için Türkiye’nin her bölgesinde yapılabilir. Bulunduğunuz yer Karadeniz gibi nemli bir yerse zaman zaman doğal iklimden de yararlanmanız mümkündür. Yetiştiriciliğe başlamak için bulunduğunuz yere firma saha çalışanlarını davet etmeniz yeterlidir. Örnek olarak Bartın’da bu işi yapacaksanız Bartın mantar çadırı kurulumu ile ilgili bilgileri yetkili kişiden almanız ve kısa süre içinde de işe koyulmanız mümkündür.
 
 

07 Kasım 2020
25 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN