Gaziantep Solucan Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Gaziantep Solucan Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Gaziantep Solucan Çadırı

Gaziantep Solucan Çadırı

            Gübrelerin içeriğinde kullanılan kimyasal girdiler, önce besinlere ardından da insan vücuduna girerek çeşitli hastalıklara sebebiyet verebiliyor. Bu problemi aşmak içinse ilk olarak organik gübre kullanımı ortaya atılmıştır. Üretim aşamasından başlayarak, tüketim aşamasına kadar hiçbir kimyasalla etkileşime girmeyen organik gübreler; bitki, hayvan gibi canlıların atıkları kullanılarak hazırlanır. Üretimde de verimliliği artıran organik gübre oldukça yoğun bir talep görmektedir.  Bu talep ile birlikte sektörde organik gübre üretimi altında yeni bir kol açılmıştır. Tavuk gübresi ile başlayan üretim, Kaliforniya solucanı ile devam etmektedir.

Kaliforniya Solucanı İle Organik Gübre Üretimi

            Kırmızı kaliforniya solucanları çok hızlı üredikleri için geçen her ay ile birlikte gübre üretimi de artış gösterir. Ancak, solucanların hızlı çoğalması belli şartlara bağlıdır. Bu şartlar; solucanın cinsi, ürediği alanın sıcaklık ve nem oranı, solucan mamasının kalitesi ve toplam solucan sayısı olarak sıralanabilir. Solucanların genel üreme sıcaklığı 15 ile 20 derece arasındadır. En fazla yumurta sayısı ise 20 derecede meydana gelmektedir.

            Bu sebeple solucanların beslendiği tesisin yalıtımına çok dikkat edilmelidir. Alanın nem seviyesinin ise yüzde seksenlerde olması yeterli kabul ediliyor. Solcanların üremesi sadece ortam koşullarına değil aynı zamanda beslenme koşullarına da bağlıdır. Solucanlara verilecek mamaya kompost adı verilmektedir. Bitkisel ve hayvansal atıklar ile hazırlanan kompostun, ph seviyesinin 7 olması da bir diğer verimlilik ölçütüdür. Firmamız tarafından müşterilerimize hem solucan tedarik imkanı hem de üretim için uygun kalitede solucan çadırı üretimi sağlanmaktadır.

Solucan Çadırının Özelliği

            Firmamız bünyesinde üretimi yapılan solucan gübre çadırları optimum sıcaklıkları sağlayacak izolasyon sistemine sahiptir. İzolasyon ile hem çadır sıcaklığı hem de gerekli nem oranı belli bir düzeyde tutulabilir. Gaziantep solucan çadırı da dahil olmak üzere Türkiye’nin her yerine üretim yapmaktayız. Solucanların beslenmesi ve gübre toplama işlemleri için çadır içerisinde farklı sistemler kurmaktayız. Bu sistemler, müşterinin isteğine ve tesisin üretim kapasitesine bağlı olarak el ile yönetilen ya da otomatik sistemler olarak ikiye ayrılıyor. Otomatik sistemlerde üreticiler dokunmadan solucan kompostu üst kısımdan verilip, üretilen gübreler de bir motor ile havuzun alt kısmından alınır.
 

22 Kasım 2020
Gaziantep Solucan Çadırı için yorumlar kapalı
14 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN