Adana Mantar Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Adana Mantar Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Adana Mantar Çadırı

Adana Mantar Çadırı

            İstiridye mantarı son derece besleyici ve lezzetli ürünlerden birisidir. Diğer sebzelerden farklı olarak yüksek protein içeriğinin olması kalori değerinin yüksek olmasına ve daha değerli bir ürün olmasına sebeptir. Üretimi yoğun şekilde yapılsa da bu ürün genelde lüks restoran ve otellere toplu şekilde satıldığından ya da kurutulmuş halde piyasaya sürüldüğünden dolayı hala ihtiyacı yeteri kadar karşılayamamakta ve düşük maliyetine rağmen çok yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır. İstiridye mantarı üretimi yapmak için tohum, kompost ve sabit ısı ile nemin sağlandığı kapalı bir ortam gerekir. Önceden düşünülüp tasarlanması gereken bu ortam için teknik bir ekipten destek alınmalıdır.
 
Mantar Çadırlarının Kurulumu

            İstiridye mantarının yetiştirildiği alanlardan birisi de mantarhanedir. Mantarhaneler kurulurken sıcaklığı ve nemi dengeleyen ekipmanlar da içerisinde yer almalıdır. Bu işi yapan kurumlar ve kişiler yetiştiriciliği yapmayı düşündüğünüz bölgeye gelerek incelemeleri yapmakta ve sizler için hem karlı hem de kullanışlı bir mantar çadırının kurulumunu yapmaktadır. Mantar çadırı içinde yetiştiricilik ve hasat yaparken ihtiyaç duyacağınız her türlü ekipman yer almaktadır. Mantarhanenin büyüklüğü aynı zamanda sizin üretim kapasitenizi de belirler. Bu kapasiteyi verimli kullanabildiğinizde ne kadar tohum almanız gerektiği, bu tohum için ne kadar kompost kullanılacağı ve her bir komposttan hedeflenen yaklaşık ürün kilogramı gibi hesaplamalar sizin için firma tarafından yapılmaktadır.
 
Adana Mantar Çadırı

            Adana yaz aylarında sıcak ve kışın da nispeten ılık bir iklimin yaşandığı bir şehirdir. Burada açık havada mantar yetiştirmek aşırı sıcaktan ürünlerin kuruması ya da çıkmaması gibi sonuçlara sebep olabilir. Bu sebeple de çadırların kurulması ve profesyonel anlamda gerekli ekipmanların tamamlanarak üretime başlanması hem daha sağlıklı hem de daha karlıdır. Adana mantar çadırı için ne kadar bir alan kullanacağınıza karar verdikten sonra uzman firmaları bulunduğunuz yere çağırarak yerinde inceleme yapılmasını ve sonra da kuruluma başlanmasını talep edebilirsiniz. Dilerseniz firmalardan istiridye mantarı yetiştiriciliği için verilen hibe, destek ve krediler hakkında da detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetini alabilirsiniz. Böylece girişiminizi hem teknik olarak hem de maddi olarak kısa süre içinde başlatabilirsiniz.
 
 
 
 

07 Kasım 2020
Adana Mantar Çadırı için yorumlar kapalı
40 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN