Aksaray Solucan Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Aksaray Solucan Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Aksaray Solucan Çadırı

Aksaray Solucan Çadırı

            Kendi işinin sahibi olmak isteyen genç girişimciler ve üreticiler özellikle az sermaye ile kazanç sağlayabilecekleri iş kollarını araştırmakta ve cesaret gösterebilenler ise bu işlere girerek başarılı olmaktadır. Özellikle üretime ve yetiştirmeye dayalı olarak yapılan işler kısa sürede kazanç sağladıkları için bu fikirlerin başını çekerler. Bunun yanı sıra üretilecek ya da yetiştiriciliği yapılacak şeyin çevreden ve iklimden etkilenmemesi de önemlidir. Hava şartlarına bağlı olmadan yapılan işler her şehir ve bölgede yapılabilir. Yetiştiriciliği kapalı ortamlarda yapılan ürünler ise yaz kış demeden 12 ay gelir elde edebilmenizi sağlarlar. Bu ürünlerden birisi de solucan gübresidir. Solucan gübresi kırmızı solucan ya da Kaliforniya solucanı adı verilen bir solucan türünden üretilir ve bitkiler için çok faydalıdır. Bu gübre bitkilerin ihtiyaç duyabileceği her türlü organik besini fazlasıyla sağlamakta ve en önemlisi de doğal ortamlarda yetiştiği için sebze ve meyvelerde hasat sonrası hiçbir kimyasal kalıntıya sebep olmamaktadır.
 
Solucan Gübresi Üretimi

            Solucan gübreleri kapalı sistemler içinde solucan çadırı adı verilen alanlarda yetişirler. Solucan bilindiği gibi nemli ortamı sever ve en çok besini bu ortamda üretir. Nem dengesinin sağlanabilmesi için de üstünün örtülü olması ve hava ile bağlantısının dolaylı sağlanması gerekir. Solucanlar bulundukları ortamdaki çeşitli besin maddelerini tüketerek tortu üretirler. Tortular biriktikçe ayrı bir tabaka oluşturur ve gübre olarak kullanılan kısım da burasıdır. Solucan çadırları kurulumu ve solucan gübresi üretimi için firmalar danışmanlık ve teknik hizmet vermektedir. Bu işi yapmayı düşünüyorsanız firmalardan destek alarak başlayabilir ve işin her teknik aşamasını uzmanlarından öğrenebilirsiniz.
 
Solucan Çadırı Kurulumu

            Solucan çadırı kurarak solucan gübresi üretimi her ilde yapılabilir. Bu üretimleri yapmak için kendinize ait bir araziyi ya da kiraladığınız boş bir arsayı kullanabilirsiniz. Aksaray solucan çadırı sahibi olmak için firmalara ulaşarak randevu alabilir ve Aksaray’da çadırı kurdurmak istediğiniz bölgeye firmanın saha ekiplerini çağırabilirsiniz. Gelen yetkililer sadece çadırı değil istenildiği takdirde solucanları, solucan için gerekli kompostu (besin maddesi) ve gübre ayırmak için kullanacağınız elekleri de sizlere vererek üretime başlamanızı sağlamaktadır.
 

22 Kasım 2020
Aksaray Solucan Çadırı için yorumlar kapalı
13 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN