Karabük Solucan Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Karabük Solucan Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Karabük Solucan Çadırı

Karabük Solucan Çadırı

            Sağlıklı tarım için organik gübre kullanımı esastır. Solucan yetiştirmek ise ucuz, kaliteli ve organik gübre yetiştirmek için en iyi yoldur. Ekin Çadır, solucan yetiştiriciliği için gereken tüm malzemeleri tedarik etmekte, solucanların hızla çoğalabileceği en iyi çadırları ve burada kullanılan ekipmanları üretip montajı yerinde yapmaktadır.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı

            Kırmızı Kaliforniya Solucanı, kendi başına gübre üretebilen bir solucan türüdür. İlkin Amerika’da üretilen ve yapısıyla diğer toprak solucanlarından ayrılan bu türün bireyleri, narin ve ince olduklarından dolayı daha hareketlidir ve toprakta daha sık geçitler açarlar. Solucanların gözleri yoktur ancak ışığı algılayabilirler ve ışıktan kaçarlar, bundan dolayı gündüzleri gübrenin içine saklanırlar. Solunum için oksijene gereksinim duyarlar ve karbondioksit oluştururlar. Renkleri koyu kırmızıdır. Dişi ve erkek üreme organlarını birlikte bulundurdukları ve doğurganlıkları yüksek olduğu için hızla çoğalırlar, dayanıklı bir tür olduğu için uygun koşullarda 5 yıl boyunca rahatça yaşamlarına devam ederler.

Solucanların Beslenmesi

            Solucanların temel besin maddesi büyükbaş hayvan dışkılarının işlenmesiyle elde edilmiş hayvan gübresidir, bununla birlikte asit, tuz ve sentetik maddeler içermeyen her tür organik atık solucanların beslenmesinde kullanılabilir. Solucanların aktif olabilmesi için yaşadıkları ortamın pH derecesi 4.5 ile 8.0 arasında olmalıdır, en ideal pH değeri ise 7.0’dir. 

Solucan Gübre Çadırı

            Olumsuz hava durumlarından korunmak için yalıtımlı olan solucan gübre çadırları, solucanların gelişimini hızlandırmakta ve gübre niteliğini güçlendirmektedir. Çadırlar az ışık geçirecek şekilde ve doğrudan gün ışığı almayan bir alanda kurulmalıdır, fakat geceleri aydınlatma sağlanarak solucanların dışarı çıkmaları önlenmelidir. Kalitesi uluslararası düzeyde tescillenen Ekin Çadır, solucan gübre çadırlarını bizzat kendisi üretmekte ve montajını bünyesindeki sertifikalı uzman bir ekip ile yapmaktadır. 

Karabük’te Solucan Yetiştiriciliği

            Gübre üretiminin belirli bir değerin üzerinde kalması için solucanların yaşadığı toprağın %80 oranında nemli ve 20-30 derece arasında bir sıcaklığa sahip olması gerekir. Ilıman ve bol yağışlı bir iklime sahip olan Karabük, solucan yetiştirmek için oldukça elverişli bir şehirdir. Ekin Çadır, karabük solucan çadırı ve diğer malzemeleri solucan yetiştiriciliği yapmak isteyenler için hazırlar.

Ekin Çadır’ın Diğer Hizmetleri

            Ekin Çadır solucan yetiştiriciliğine başlayan müşteriler için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Solucanlar hakkında bilgi ve bakım ipuçları vermenin yanında solucan temini için de yardımcı olmaktadır.

17 Kasım 2020
Karabük Solucan Çadırı için yorumlar kapalı
13 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN