Muş Solucan Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Muş Solucan Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Muş Solucan Çadırı

Muş Solucan Çadırı

            Solucan gübresi üretimi son yıllarda revaçta olan yeni iş fikirlerinden biridir. Bu fikrin yayılmasındaki ve çok kişi tarafından yapılmak istenmesinin sebebi ise kapalı çadır sistemleri içinde olması ve her bölgede yapılabilmesidir. Aynı zamanda çuval ya da paketler halinde satılan bu gübre sadece üretildiği bölgede değil tüm Türkiye’de Pazar yeri olan bir üründür. Solucan gübresi içeriğindeki yüksek besinler dolayısı ile bitkilerin gelişimi için fabrikasyon gübrelerden çok daha faydalıdır.
 
             Hem kaliteli hem de daha uygun fiyatlı olan solucan gübresini üretmek isteyen kişiler çadır kurulumu ve solucan yetiştiriciliği yapan firmalardan destek alabilir. İstenirse bu firmalar çadırları yerinde monteleyip içerisine gübre üretimi için gerekli olan tüm ekipmanları koyarak çadırları anahtar teslim de hazırlayabilirler. Üretim için binlik ya da yüzlük paketler halinde solucanlar alınabilir. Alınan solucan miktarı ise üretim kapasitesini belirlemektedir. Bu işe ilk defa başlanıyorsa solucan sayısı başta az tutularak sonradan da arttırılarak üretime devam edilebilir.
 
Solucan Çadırı ve Solucan Gübresi Havuzu

            Solucan çadırları içinde solucan havuzu adı verilen bir alanda solucanlar besin maddeleri ile birlikte beslenmeye başlanır. Besin maddesi olarak birçok gıda maddesi ve besin artığı kullanılabilir. Çay posasından sebze kabuklarına, saman ve talaştan su yosununa birçok madde solucanlar için besin ve enerji kaynağı olabilir. Solucanlar üzerlerine serilen mamaları yedikçe yukarı doğru hareket ederler. Bu besinleri sermeden önce iyice nemlendirmek ve fermente ederek parçalamak da solucanların sindirimini hızlandırmaya ve kolaylaştırmaya yardımcı olur. Sürekli üst üste serilen mamaları tüketen solucanlar alt kısımda ise gübreyi bırakmış olurlar.
 

Çadır Kurulumu Yapan Firmalar

            Çadır kurulumu için firmaları arayarak talebinizi iletmeniz ve teknik detayları görüşmek için bulunduğunuz şehre daha ekiplerini davet etmeniz yeterlidir. Muş solucan çadırı kurulumu için üzerine havuz yapılabilecek büyüklükte bir açık alan olması yeterlidir. Havuz yapıldıktan sonra üstü çadır ile kapatılmakta ve bu kapalı alan içinde üretim başlatılır. Üreteceğiniz ürün sadece Muş’ta değil Türkiye geneli birçok ilde kendine alıcı bulacaktır. Firmalar üretim, yetiştirme ve satış konusunda bilgi vermektedir.
 
 
 
 
 
 
 

22 Kasım 2020
Muş Solucan Çadırı için yorumlar kapalı
13 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN