Sivas Solucan Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Sivas Solucan Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Sivas Solucan Çadırı

Sivas Solucan Çadırı

            Kaliforniya solucanı hızlı üremesi ve organik gübre oluşturması ile tanınan bir solucan çeşididir. Organik gübrenin sıradan gübrelere kıyasla daha fazla ekonomik getirisinin olması bu konuda bir ticaret alanı ortaya çıkarmıştır. Solucan gübre ticaretine olan yüksek talebin sebeplerinden biri de üretiminin zahmetsiz ve kolay olmasıdır. Gübre üretecek solucanların ihtiyaç duyduğu optimum koşullar sağlandıktan sonra üretime başlanabilir. Firmamız sahip olduğu uluslararası sertifikalar güvencesinde ülkenin tüm bölgelerine solucan çadırı üretimi yapmaktadır. Sivas solucan çadırı da faaliyet gösterdiğimiz alanlardan biridir. Ayrıca Türkiye’de yeni yaygınlaşmaya başlayan bu iş alanı ile ilgili danışmanlık hizmeti vermekte ve istek doğrultusunda müşterilerimize Kaliforniya solucanı da temin etmekteyiz.

Kaliforniya Solucanı İçin Gerekli Optimum Koşullar

            Gübre içerisinde yaşamlarını sürdüren Kaliforniya solucanları için en uygun sıcaklık 20 ile 30 derece arasında değişmektedir. Solucanların faaliyetleri sıcaklık düştükçe yavaşlar ve 7 dereceye geldiğinde durur. Bu nedenle gübre üretilecek alanın yalıtımı çok önemlidir. Beslenmeleri için özel bir kritere sahip olmayan bu canlılar için, asit ve kimyasal içermeyen tüm organik atıklar kullanılmaktadır.  Ortamın nem oranı ortalama bir değerde olmalı; çok ıslak ya da çok kuru olmamasına dikkat edilmelidir.

Solucan Çadırının Genel Özellikleri

            Solucanlar için gerekli ortam koşulları betonarme bir yapı ile de sağlanabilir. Ancak bu tarzda yapılar hem yalıtımının zor olması hem de maliyetlerin çok yüksek olması sebebi ile tercih edilmemektedir. Firmamız solucanlarınızın ihtiyaç duyduğu elverişli ortamı ticari bir çadır ile sağlayabilmektedir. Yerine ve kullanım amacına uygun olarak imal edilen çadırlar firmamız tarafından müşterilerimize temin edilir. Bünyemizde gübre üretimi için farklı sistem yapıları mevcuttur. Bunlardan ilki besleme ve hasat işlemlerinin el ile yapıldığı zeminde üretimdir. Üretim beton zeminde direkt olarak yapılır. İkinci seçenek manuel üretim havuzlarıdır. Zeminde üretimden farklı olarak sitemde genelde sert plastikten elde edilen üretim havuzları vardır. Solucanların beslenme ve hasat işlemi manuel olarak yapılır. Son sistem ise sürekli akış sistemine sahip üretim havuzlarıdır. Bu havuzlarda solucan yemleri üstten verilirken, elde edilen gübre bir motor yardımı ile alt kısımdan toplanır.
 

17 Kasım 2020
Sivas Solucan Çadırı için yorumlar kapalı
16 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN