Ardahan Mantar Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Ardahan Mantar Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Ardahan Mantar Çadırı

Ardahan Mantar Çadırı

            İstiridye mantarı yetiştiriciliği son zamanlarda sıkça duyulan bir iş fikridir. Herkesin kendi yiyeceğini yetiştirmeye çalıştığı ve sağlıklı organik gıdaları tercih ettiği bu dönemlerde yetiştirilme şekli ve kolaylığı ile dikkat çeken istiridye mantarı, girişimcilerin de dikkatini çekmeyi başarmıştır. İstiridye mantarı adı verilen türde yüksek oranda protein mevcuttur. Bu durum da et tüketmeyi sevmeyen ya da sıklıkla tüketemeyen kişilerin bir beslenme alternatifi olur. Aynı zamanda çok da lezzetli olan bu ürün bir çok yemeğe tat katmaktadır. İstiridye mantarı üretilirken toprağa ihtiyaç duymaz. İhtiyaç duyduğu tek besin selülozdur ve bu besini de samandan, pamuktan, ağaç kütüğünden veya talaştan alabilir. Bu sebeple çok küçük miktarlarda evde bile üretilmesi mümkün olan bir üründür. Ticari anlamda istiridye mantarı yetiştirmek için ise biraz daha büyük sistemlere ihtiyaç vardır.
 
Ticari Mantar Yetiştiriciliği

            İstiridye mantarı ticari şekilde üretimi yapılabilen ve pazardaki ihtiyaç nedeni ile çok hızlı satılabilen bir üründür. Bu ürün üretilirken kapalı alanlar oluşturulmalı ve bu alanlar klima sistemleri ile belli sıcaklık ile nem değerlerinde tutulmalıdır. Mantarın sürekli ürün vermesi için bu ortamın kurulması şarttır. Mantar çadırı ya da mantarhane denilen bu alanlar kapalı sistemler olduğu için her ilde ve bölgede yapılabilir. Çadır kurulumu için bu işi yapan ve teknik detayları bilen firmalar ile çalışmak gerekir. Bu çadırların ne kadarlık bir üretimi karşılayacağı, çadır büyüklüğüne göre kullanılacak klima ve havalandırma ekipmanı sayısını ve mantar üretimi ile ilgili bilmeniz gereken diğer teknik detayları ancak bu hizmeti veren uzman kişilerden alabilirsiniz.
 
Her Yerde Yapılabilir

            İstiridye mantarı üretimi çadır kurulumu yapılması ile başlar ve içeride uygun şartlar sağlandığında sürekli olarak ürün hasat edilebilir. Bu işi yapmak istediğiniz yer Ardahan ve çevresi ise öncelikli olarak teknik bilgi almak sonra da ekipleri kendi yerinize davet etmek için Ardahan mantar çadırı kurulum hizmeti alabilirsiniz. Doğu Anadolu bölgesi ve Karadeniz bölgesinde de tarıma uygun olmayan yerlerde kapalı sistemler içinde mantar üretildiği ve sadece bu bölgeye değil Türkiye geneline satıldığı bilinmektedir.
 
 
 
 
 

07 Kasım 2020
19 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN