Mardin Mantar Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Mardin Mantar Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Mardin Mantar Çadırı

Mardin Mantar Çadırı

            İstiridye mantarı tür olarak protein içeriği yüksek ve lezzetli ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünün ticari olarak üretimi ve satışı da oldukça kolaydır. Son yıllarda istiridye mantarı üretimi farklı bölgelerde yaygınlaşmakta ve sadece batıda değil aynı zamanda doğu ve güneydoğuda da bu ürünün satışı yoğun şekilde yapılmaya başlanmıştır. Mardin ve çevresinde istiridye mantarı yeni tanınan bir ürün olup talep ise gün geçtikçe artmaktadır.

             Ürünün toptan satışı restoran ve yemekhanelere yapılırken perakende satışı ise market ve semt pazarlarında olmaktadır. Ürünün maliyeti göz önüne alındığında belirlenen satış fiyatı ise, yıl içinde dengeli ürün ve firesiz satış yapıldığı var sayılırsa oldukça karlı olmaktadır. Ürün maliyetleri bu ürünün üretileceği mantarhane yani mantar çadırı, bu çadırdan iklimlendirme sağlayan cihazlar ve mantar tohumunun ekileceği komposttur. Kompost miktarı, kullanılacak tohum miktarını bu da doğal olarak elde edeceğiniz mantar miktarını size verir. Eğer bulunduğunuz bölgede bu ürüne ait belli bir ihtiyaç varsa bu ihtiyaca yönelik hesaplamaları yapıp kullanılacak kompost miktarını belirleyip çadırınızı da buna göre yaptırabilirsiniz.
 
Mardin Mantar Çadırı Kurulumu

            Mardin ilinde bu işi yapmak isteyen üreticiler hem çadır kurulumu hizmetini hem de mantarcılık ile ilgili verilen destek ve hibeleri öğrenmek için uzman kurumlardan danışmanlık hizmeti alabilirler. Bu kurumun saha çalışanları bulunduğunuz bölgeye gelerek sizlere istediğiniz boyutlarda mardin mantar çadırı kurulumu yapmaktadır. Çadır içinde ihtiyaç duyduğunuz havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, mantar kompostları, mantar tohumları ve diğer teknik ekipmanlar bulunmaktadır.  Tohumların ekilmesi ve sarıma başlamasından itibaren birkaç ay içinde ilk hasat yapılabilecek duruma gelir. Mantar satışı yapılırken şale kaplar, karton koliler ya da ahşap kasalar kullanılabilir.
 
Kolay Üretim Hızlı Satış

            Mantar çadırınız size anahtar teslim verildiği için direkt olarak üretime başlanabilir ve kısa süre sonra hasada gelen ürünler ister toptan şekilde ister perakende olarak satışa sunulabilir. Mantar çadırları kendi iklimlendirmesini kendi yaptığı için mevsim şartlarından etkilenmez ve bu sayede de yılın 12 ayı mantar hasadı yapılabilmektedir. Mantarlar hasattan itibaren birkaç gün içinde paketlenerek uygun satış noktalarına ulaştırılmalıdır.
 
 
 
 
 
 

07 Kasım 2020
Mardin Mantar Çadırı için yorumlar kapalı
35 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN