Muğla Solucan Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Muğla Solucan Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Muğla Solucan Çadırı

Muğla Solucan Çadırı

            Solucanlardan üretilen gübre hem doğal olması hem de içeriğinin birçok kimyasal gübreye göre daha zengin olması sebebi ile son yıllarda tarımda sıkça kullanılır hale gelmiştir. Özellikle organik tarım yapan üreticilerin kimyasal ve fabrikasyon gübre kullanımı yasak olduğu için bu doğal besin takviyelerine çokça ihtiyacı vardır. Gübreler Kaliforniya solucanı ya da kırmızı solucan adı verilen ve sık dışkılayan bir türden elde edilir. Aynı zamanda bu solucanların uygun şartlarda beslemesi ve yetiştiriciliği yapıldığında çok hızlı ürediği bilinir. Bu amaçla kullanılan solucanlar binlik ya da yüzlük paketler halinde satılır ve üretecek kişinin çadır ve havuz kapasitesine göre seçilen miktarlarda alıcıya gönderilir. Solucan satışı yapan firmalar aynı zamanda bu solucanların kullanacağı mamayı yani besin ortamını temin etmekte ve de yetişeceği havuzları da inşa etmektedir.
 
Solucan Çadırı Nasıl Kurulur?

            Solucan çadırı kurmak için boş ve düz bir arazi yeterlidir. Arazinin büyüklüğü ve çadırın büyüklüğü üretim kapasitesini belirler. Seracılık ve bahçe tarımının çok yoğun olarak yapıldığı Muğla bölgesinde çiftçiler hem kendi ihtiyaçlarını karşılamak hem de bölgedeki çiftçilere destek olmak için solucan gübresi üretimi işine girmektedir. Muğla solucan çadırı kurulumu yaptırmak isteyen kişiler teknik ve mali şartlarda anlaşarak bu hizmeti firmalardan satın alırlar. Firmalar ile çalışmanın en büyük faydası ekiplerin bulunduğunuz yerde montajını yapması ve aynı zamanda üretim için ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü malzemenin teminini çadır ile beraber yapmasıdır. Solucanları koyulacak havuz açıldıktan sonra önceden hesapladığınız üretim kapasitenize göre ya da başlamak istediğiniz miktara göre solucanlar ve besin maddeleri havuza serilerek üretime başlanmış olur. Besin maddelerini daha sonra kendiniz üretebilir ya da firmadan hazır paketli şekilde temin edebilirsiniz.
 
Uzman Desteği İle Profesyonelleşin

            Kendi işinizin sahibi olmak için girdiğiniz bu işin kısa sürede kurumsallaşması ve size hedeflediğiniz geliri getirebilmesi için mutlaka bu işi bilen kişilerden hizmet alınmalıdır. Firmalar sizin talebiniz ile işin yapılacağı bölgeye gelmekte ve sizlere yetiştiricilik ile ilgili bilmeniz gereken tüm teknik detayları anlatarak çadır kurulum işine ekiple beraber başlamaktadır.
 
 
 
 
 
 
 

22 Kasım 2020
17 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN