Kırşehir Mantar Çadırı - Ekin Çadır | Hayvan Çadırı - Mantar Çadırı - Solucan Çadırı Kırşehir Mantar Çadırı – Ekin Çadır | Hayvan Çadırı – Mantar Çadırı – Solucan Çadırı
+90 541 835 84 07

Sosyal Medyada Biz}

Her Zaman Yanınızdayız!
Sizlere sadece çadır kurmuyoruz! Yeni iş yatırımınızda yanınızda oluyoruz. Mantar üretimi ve satışı, solucan gübresi üretimi ve satışı ve tavuk çiftliği alanlarında her türlü bilgi birikimini sizinle paylaşıyoruz. Bitti mi bitmedi :) İstiridye mantarı ve Solucan Gübresi satış garantisi veriyoruz. Yeni iş alanınız konusunda sizlere ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK hizmeti sunuyoruz.

Kırşehir Mantar Çadırı

Kırşehir Mantar Çadırı

            Uygun Koşullar Oluşturulduğu Taktirde İstiridye Mantarı Rahatlıkla Yetiştirilebilir
İstiridye mantarı doğada ağacın dibinde kök seviyesinde ağaca tutunarak yaşarlar. Nemli ve sisli ortamları çok severler. Uygun koşullar olmadığı zaman mantar çürüyecek veya sarımtrak bir renge dönüşerek lezzetinden kaybedecektir. Her işin kuralı olduğu gibi, mantar üretim işinde de doğru imalat metotlarıyla üretmek gereklidir. Bu hem zaman kaybı yaşanmaması, hem emeğimizin heba olmaması için gereklidir. kırşehir mantar çadırı çadır kurulumu, kompost satışı, doğru mantar yetiştiriciliği konusunda bilgi desteği vermektedir. 

Mantar Kolaylıkla Yetiştirilebilir

            Mantar çadırının brandasının soğuk hava koşullarına, sert rüzgarlara ve kar yağışına, doluya dayanması gerekir. Bu nedenle taşyünü kullanılır. İçerinin sıcaklığının 22-24 derece sabitlikte tutulması elzemdir. Bu nedenle ortamda termometre ile sürekli sıcaklık ölçülür. Mantar 70-80% nem koşullarını sever. Bunun üzerindeki nem şartlarında mantar çürüyecektir. Ayrıca gün içinde mantarın 7-8 saat kadar fluerasan ışığa maruz kalması gerekir. Her gün sürekli çadırda olamayacağınız için lambanızın zaman ayarlı olması gerekmektedir.

Kompost Malzemenin Kalitesi Önemlidir

            Mantardan kısa zamanda verim alınabilmesi için ortam koşulları kadar kompost kalitesi de gereklidir. Kompost bitkilerin kökleri, dalları, sebze çöplerinden elde edilen organik bir karışımdır. Bu karışım oluşturulduktan sonra 3-4 hafta yeterli karışım ve çürüme olsun diye bekletilmektedir. Karışımın kalitesinin bozulmaması için karışımın içine hayvansal artıklar ve naranciye kabukları atılmaz. Çünkü naranciye kabukları asit üretir. Bu karışım oluşturulduktan sonra bir torbaya doldurularak hava alması için torbanın 3-4 yerinden delik delinir. Yeterli miktarda oksijen alınması mantarların yetişmesi için büyüyüp serpilmeleri için gereklidir. Mantarlar büyüme dönemlerinde sporlarını döktükten bu sporlar ortamdaki oksijeni de emerek ortamı havasız bırakırlar.

            Mantar çadırında kompostların asılması için ranza sistemi oluşturulur. 2-3 katlı ranza sistemi kurulduğunda kompost torbaları ranzalara asılır. Görüldüğü gibi mantar yetiştiriciliği için çok fazla detay vardır. Bu detaylara hakim, mantar yetiştiriciliği konusunda uzman firmanın birikimlerinden fayda sağlarsanız kısa sürede siz de ürünlerinizi yetiştirebilirsiniz.

Ürününüzü Pazarlama Korkunuz Olmasın

            İstiridye mantarı önceleri sadece Asya mutfaklarında yer alan bir üründü. Ancak günümüzde semt pazarlarında bile kolaylıkla bulunan bir ürün haline geldi. Hem protein zengini hem de ucuz olması nedeniyle çok satılan ürün haline geldi.
 

07 Kasım 2020
Kırşehir Mantar Çadırı için yorumlar kapalı
21 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN